SEZONUL 2010-2011

S-au înscris două echipe în Liga Națională U13, una dintre ele reușind clasarea pe locul 3 (medalie de bronz), încă din primul sezon de participare!

• U-Mobitelco 1 - antrenori Huiculescu Emil / Pascu Horia / Cenean Răzvan - medalii de bronz
  • U-Mobitelco 2 – antrenori Mocanu Ionuţ / Popa Mihai

SEZONUL 2011-2012

Au fost înscrise în campionat două echipe ale clubului.

În septembrie 2011, clubul nostru a organizat pentru prima dată un turneu internațional pentru copii, cu participarea a două echipe din Serbia.

Echipa U-Mobitelco 1 s-a calificat la turneul final ce s-a organizat la Târgu Mureș și a obținut locul 6.

• U-Mobitelco 1 - antrenori Muşat Simona / Balint Zoltan / Pascu Horia
  • U-Mobitelco 2 - antrenori Iurian Mioara / Pascu Horia

SEZONUL 2012-2013

Au fost înscrise în campionat trei echipe ale clubului, calificate după prima fază în primele 24 de echipe ale României. Două dintre ele s-au calificat la Turneul Final de la Brașov.

U-Mobitelco 1 a obținut locul  2 și medaliile de argint fiind astfel desemnată Vicecampioană Națională.
U-Mobitelco 3, echipă formată din sportivi de categorie minibaschet, a obținut locul 6.

• antrenori U-Mobitelco 1: Iurian Mioara / Cosma Andrei
  • antrenori U-Mobitelco 2: Popa Dan-Sergiu / Roșca Antonio
  • antrenori U-Mobitelco 3: Mușat Simona / Oșan George

SEZONUL 2013-2014

Au fost înscrise în campionat trei echipe ale clubului, calificate după prima fază în primele 24 de echipe ale României.

C.S. U-Mobitelco 1 Cluj - Turneu Final grupa valorică A - locul 4.

C.S. U-Mobitelco 2 Cluj - Turneu Final grupa valorică B - locul 2 (locul 10 în ierarhia generală, din 52 echipe înscrise la această categorie în Campionatul Național al României).

• antrenori U-Mobitelco 1: Mușat Simona / Oșan George
  • antrenori U-Mobitelco 2: Iurian Mioara / Popa Dan-Sergiu / Cosma Andrei
  • antrenori U-Mobitelco 3: Oșan George / Mușat Simona

SEZON 2014-2015

Au fost înscrise trei echipe în campionat.

U-Mobitelco 1 s-a calificat la Tuneul Final ce s-a desfășurat la București și a obținut medaliile de argint de vicecampioni naționali!

• U-Mobitelco 1 - antenori Mioara Iurian, Andrei Cosma, Sergiu Popa
  • U-Mobitelco 2 - Grunwald Gyorgy
  • U-Mobitelco 3 - Sergiu Popa, Andrei Cosma, Mioara Iurian

SEZON 2015-2016

Au fost înscrise două echipe la această categorie. U-BT 1, antrenată de Mioara Iurian și Andrei Cosma a câștigat în premieră pentru clubul nostru titlul național al categoriei Under 13! Turneul Final s-a desfășurat la Constanța.

Cea de-a doua echipă, U-BT 2, compusă din sportivi cu un an mai mici și antrenați de Sergiu Popa și Andrei Marchiș a reușit să se califice în Faza Semifinală (Top 16).