SEZON 2008-2009

Lotul de Under 14 pregătit de către antrenorul Răzvan Cenean a fost înființat în septembrie 2008. În sezonul 2008-2009 s-a reușit calificarea la turneul semifinal.

SEZON 2009-2010

Echipa de Under 14 a fost pregătită de doi antrenori, respectiv Cenean Răzvan și Iurian Mioara.

Echipa a reușit calificarea la turneul semifinal.

SEZON 2010-2011

Au fost înscrise două echipe în Campionatul Național, fiind anul în care această categorie a adus un titlu de Campioni Naționali.

Drept urmare, Consiliul Județean Cluj a acordat o Diplomă de Excelență pentru consolidarea prestigiului sportului clujean prin rezultatele deosebite obținute în cursul anului 2011 la competițiile interne și internaționale.

SEZON 2011-2012

Campionatul Național își schimbă formatul, jucându-se astfel: tur-retur, turneu, turneu semifinal, turneu final.

C.S. U-Mobitelco este reprezentată de două echipe. Echipa U-Mobitelco 1 a reușit calificarea la turneul final ce s-a desfășurat la Târgu Jiu și a obținut locul 3 și medaliile de bronz.

• U-Mobitelco 1 - antrenori Pascu Horia / Cenean Răzvan
  • U-Mobitelco 2 – antrenori Mocanu Ionuţ / Cenean Răzvan

SEZON 2012-2013

C.S. U-Mobitelco a fost reprezentat în Campionatul Național de trei echipe, una dintre ele fiind calificată în grupa valorică A, la Turneul Final, obținând locul 4.

• antrenori U-Mobitelco 1: Cenean Răzvan / Oșan George
  • antrenori U-Mobitelco 2: Mușat Simona / Oșan George
  • antrenori U-Mobitelco 3: Iurian Mioara / Cosma Andrei / Grunwald Gyorgy

SEZON 2013-2014

C.S. U-Mobitelco este reprezentat în Campionatul Național de două echipe, ambele fiind calificate la Turneul Final.

C.S. U-Mobitelco 1 Cluj a jucat la Turneul Final în grupa valorică A și a câștigat locul al 2-lea și medaliile de argint de vicecampioni naționali.

C.S. U-Mobitelco 2 Cluj - Turneu Final grupa valorică B - locul II (locul 10 în ierarhia generală, din 43 echipe înscrise la această categorie în Campionatul Național al României).

• antrenori U-Mobitelco 1: Cenean Răzvan / Popa Dan-Sergiu

SEZON 2014-2015

Clubul nostru a înscris o singură echipă la categoria Under 14. Aceasta a fost antrenată de Simona Mușat și a reușit calificarea la Tuneul Final ce s-a desfășurat la Bucuresti.

U-Mobitelco a obținut locul 3 și medaliile de bronz!

SEZON 2015-2016

Clubul nostru a avut înscrisă o echipă, U-BT, care, condusă de pe margine de Sergiu Popa, a reușit să se califice la Turneul Final și să câștige finala mică și medaliile de bronz!

În premieră pentru clubul nostru, U-BT a fost înscrisă în competiția sub egida FIBA Europe - ”European Youth Basketball League”, ce s-a desfășurat în Ungaria. Formația noastră a reușit să se califice în Play-Off-ul competiției cu un bilanț de șase victorii și două înfrângeri. În Play-Off, sportivii noștri au încheiat pe locul al 4-lea, cu o victorie și trei eșecuri.