SEZONUL 2010-2011

La categoria Under 16 au fost înscrise 2 echipe, una dintre ele reușind să câștige titlul de Campioni naționali.

Clubul nostru a primit o Diplomă de excelență pentru consolidarea prestigiului sportului clujean prin rezultatele deosebite obținute în cursul anului 2011 la competițiile interne și internaționale, din partea Consiliului Județean Cluj.

• U-Mobitelco 1 – antrenori Cenean Răzvan / Covaciu Florin
  • U-Mobitelco 2 – antrenori Cenean Răzvan / Pascu Horia / Muşat Simona

La categoria Under 15, care a fost desființată între timp de către Federația Română de Baschet, au fost de asemenea înscrise două echipe. Echipa noastră a reușit să câștige medaliile de aur și la această categorie, devenind Campioni naționali.

• U-Mobitelco 1
    • Antrenori Cenean Răzvan
    • Pascu Horia
    • Muşat Simona

SEZONUL 2011-2012

Campioni Naționali U16

La categoria Under 16, s-a modificat sistemul competițional astfel: s-a jucat tur-retur, tur-retur, turneu semifinal, turneu final. U-Mobitelco a înscris în campionat două echipe, ambele calificate în grupa A valorică.

La turneul final, organizat chiar de către clubul nostru, U-Mobitelco 1 a câștigat locul 1 și a devenit campioană națională.

• U-Mobitelco 1: antrenori Cenean Răzvan / Pascu Horia / Muşat Simona
  • U-Mobitelco 2: antrenori Cenean Răzvan / Pascu Horia / Muşat Simona

La categoria Under 15 se joacă astfel: tur-retur, tur-retur, turneu final, U-Mobitelco participând cu trei echipe. Două dintre ele au jucat în grupa A valorică, pentru calificarea la turneul final, în timp ce una a jucat în grupa B valorică. La turneul final (Ploiești), echipa U-Mobitelco 1 a obținut locul al treilea și medaliile de bronz.

• U-Mobitelco 1 antrenori Pascu Horia / Cenean Răzvan
  • U-Mobitelco 2 antrenori Mocanu Ionuţ
  • U-Mobitelco 3 antrenori Pascu Horia / Cenean Răzvan

SEZONUL 2012-2013

U-Mobitelco a înscris în campionat două echipe la categoria Under 16, o echipă calificată în grupa valorică A. În urma Turneul Final care s-a desfășurat la Oradea, echipa a obținut titlul de Campioană Națională a României și medalia de aur.

• antrenori U-Mobitelco 1:
    • Cenean Răzvan
    • Grunwald Gyorgy
  • antrenori U-Mobitelco 2:
    • Mocanu Ionuț
    • Popa Dan-Sergiu

La categoria Under 15, U-Mobitelco a participat cu trei echipe, două dintre ele fiind calificate în grupa valorică A. La Turneul Final de la București, U-Mobitelco a obținut la această categorie titlul de Campioană Națională a României și medalia de aur.

• antrenori U-Mobitelco 3:
    • Oșan George

SEZONUL 2013-2014

U-Mobitelco a înscris în campionatul Under 16 o echipă, calificată la Turneul Final grupa valorică A. Aceasta a obținut locul VI (din 33 echipe înscrise la această categorie în Campionatul Național al României).

• antrenori: Pascu Horia / Grunwald Gyorgy

La categoria Under 15, U-Mobitelco participă cu o echipă, calificată la Turneul Final. Aceasta a obținut locul VI (din 36 echipe înscrise la această categorie în Campionatul Național al României).

• antrenori: Grunwald Gyorgy / Popa Mihai

SEZONUL 2014-2015

Clubul nostru a înscris o echipă la categoria Under 16, antrenor fiind Popa Mihai. Aceasta a reușit calificarea în faza semifinală.
Începând cu acest sezon, categoria Under 15 a fost desființată.

SEZONUL 2015-2016

Clubul nostru a avut două echipe înscrise la această categorie de vârstă:

• U-BT 1, antrenată de Mihai Popa și Tudor Dumitrescu
  • U-BT 2, formată din sportivi cu un an mai mici, antrenată de Simona Mușat.

U-BT 1 s-a calificat la Turneul Final, pe care l-a și organizat, însă a reușit să încheie turneul pe poziția a 8-a. U-BT 2 s-a calificat în Faza Semifinală.

În premieră pentru clubul nostru, a fost înscrisă o echipă de Under 16, formată din sportivi din ambele echipe înscrise în campionat, în întrecerea sub egida FIBA Europe ”European Youth Basketball League”, ce s-a desfășurat în Ungaria. U-BT nu a reușit, însă, nicio victorie.