UPDATE: Iata clasamentul final la cele doua categorii de varsta:
-copii nascuti in 2003:
1. "U" Mobitelco II (antrenor Sergiu Popa, Antonio Rosca)
2. Eko Sighet I
3. CSM Oradea I
4. Olimpic Baia Mare
5. U Mobitelco I (antrenor Anca Rodina)
6. CSM Oradea II
- copii nascuti in 2004-2005:
1. Eko Sighet I
2."U" Mobitelco Kinder (antrenori Sergiu Popa, Antonio Rosca, Anca Rodina)
3. CSM Oradea Kinder
4. Olimpic Kids I
5. Eko Sighet Kids II
6. Olimpic Kids II
Clubul nostru participa cu trei echipe de babybaschet la Cupa Sighet FM, care se desfasoara de vineri pana duminica.
Cele trei echipe sunt: "U" Mobitelco I (copii nascuti in 2003), "U" Mobitelco II (copii nascuti in 2003) si "U" Mobitelco Kinder (copii nascuti in 2004-2005).
Cele trei echipe sunt "U" Mobitelco I (antrenor Anca Rodina), "U" Mobitelco II (Sergiu Popa, Antonio Rosca) si "U" Mobitelco Kinder (antrenori Sergiu Popa, Anca Rodina, Antonio Rosca).
La a opta editie a Cupei Sighet participa in total 12 echipei, impartite in doua grupe.
Grupa 2003: BC Eko Sighet, BC Olimpic, "U" Mobitelco I, "U" Mobitelco II, CSM Oradea I, CSM Oradea II.
Grupa 2004 - 2005: BC Olimpic Kids I, BC Eko Sighet Kids I, BC Eko Sighet Kids II, BC Olimpic Kids II, CSM Oradea Kinder, "U" Mobitelco kinder.
Iata programul meciurilor:
Vineri:
Sala "Dragos Voda":
- ora 13.00 BC Olimpic Kids I - Eko Sighet Kids I 7-26
- ora 14.00 BC Eko Sighet - BC Olimpic 35-29
- ora 15.00 Eko Sighet Kids II - Olimpic Kids II 23 - 7
- ora 16.00 U Mobitelco I - CSM Oradea I 10 - 34
- ora 17.00 Eko Sighet - CSM Oradea II 48 - 6
- ora 18.00 BC Olimpic - U Mobitelco II 13 - 30
- ora 19.00 "U" Mobitelco I - CSM Oradea II 34-7
Sala Leowey Klara:
- ora 17.00 CSM Oradea Kinder - "U" Mobitelco Kinder 6-29
- ora 18.00 BC Olimpic Kids I - BC Eko Sighet Kids II 38 - 7
- ora 19.00 Eko Sighet Kids I - "U" Mobitelco Kinder 25 -14
Sambata:
Sala Dragos Voda:
- ora 8.00 "U" Mobitelco I - "U" Mobitelco II 13 -38
- ora 9.00 CSM Oradea I - CSM Oradea II
- ora 10.00 BC Eko Sighet - U Mobitelco II 23-26 dupa prelungiri
- ora 11.00 BC Olimpic - CSM Oradea II 32 -9
- ora 12.00 Eko Sighet Kids I - Eko Sighet Kids II 24 - 20
- ora 15.00 BC Olimpic Kids II - CSM Oradea Kinder II 2 -10
- ora 16.00 Eko Sighet - CSM Oradea I 27 -22
- ora 17.00 BC Olimpic I - U Mobitelco I 28 - 17
- ora 18.00 CSM Oradea I - U Mobitelco II 21 -23
Sala Leowey Klara:
- ora 8.00 BC Eko Sighet Kids I - CSM Oradea Kinder 51 -10
- ora 9.00 BC Olimpic Kids I - U Mobitelco Kinder 16 -20 dupa prelungiri
- ora 10.00 BC Eko Sighet Kids II- CSM Oradea Kinder 15 -8
- ora 11.00 U Mobitelco Kinder - BC Olimpic II 57 - 2
- ora 12.00 BC CSM II Oradea - Olimpic 9 - 32
Duminica:
Sala Dragos Voda:
- ora 8.30 BC Olimpic Kids II - CSM Oradea Kinder 38 - 6
- ora 9.30 Eko Sighet Kids II - U Mobitelco Kinder 5-36
Sala Leowey Klara:
- ora 8.00 Eko Sighet Kids I - BC Olimpic Kids II 28 -2
- ora 9.00 U Mobitelco II - CSM Oradea II 52-4
- ora 10.00 BC Olimpic - CSM Oradea I 15 -22
- ora 11.00 BC Eko Sighet - U Mobitelco I 48 -16
- ora 12.00 Festivitatea de premiere