Festivalul de Babybaschet de la Costinești parcurge astăzi a doua zi de competiții. Componența grupelor în care evoluează cele patru echipe înscrise de U-BT în competiție poate fi consultată AICI.

Iată programul pe care echipele noastre îi vor avea astăzi:

  • 08.00 Teren 1 U-BT Portocaliu - Isports 2 Ploiești 31-35
  • 08.00 Teren 13 U-BT Roșu - Baschet Star Oradea Galben 38-22
  • 09.00 Teren 11 Rising Star Popești Leordeni- U-BT Negru 12-63
  • 11.00 Teren 6 U-BT Alb - Îngerii Băniei Alb Craiova 63-20

După-masa, echipele vor fi angrenate în diverse alte activități, nefiind programate jocuri. Bilanțul echipelor noastre după primele trei etape: U-BT Alb are trei victorii în Grupa A (Avansați), U-BT Negru are două victorii și o înfrângere în Grupa E (Inițiere), U-BT Roșu a contabilizat trei victorii în Grupa F (Inițiere), iar U-BT Portocaliu are două reușite și un eșec în Grupa H (Inițiere).