U10: Programul și rezultatele Festivalului de Babybaschet Banca Transilvania de la Mangalia

29 Iunie 2018

Clubul nostru participă cu 7 echipe (6 la masculin și una la feminin) la Festivalul Național de Babybaschet Banca Transilvania de la Mangalia, competiție care va avea loc în perioada 24 iunie - 30 iunie. Echipele vor pleca sâmbătă seara spre Mangalia.

Loturile de jucători care vor fi prezente la Mangalia:

U-BT Negru: Bogdan-Ștefan Chendrean, Ștefan-Emil Rotariu, David-Andrei Zanc, Mihnea- Alexandru Botezan, Răzvan-Andrei Sporiș, Marc-David Pop, Andrei-Ștefan Kelemen, George-Constantin Cărăuș, Tudor Sferlea, Cezar-Ștefan Drăgan, Luca-David Lăpuștea, Mihai Culda, Victor-Matei Corondan.
Antrenor: Aurora Dragoș

U-BT Alb: Robert-Andrei Uță, Alexandru-Dimitrie Onac, Alexandru Câmpean, Sebastian-Petru Lăpuște, Alexandru Ungureanu, Mihai-Cristian Răgușitu, Denis-Alexandru Șerban, David-Alexandru Șerban, Andrei-Tudor Pop, Filip Marchiș, Alexandru Olariu, Marc Todor
Antrenori: Flavius Lăpuște, Andrei Marchiș, Amalia Scheiner.

U-BT Albastru: Toma Sarto, Dinu-Ștefan Soare, Mihai-Ștefan Ciuca, Mihnea-Alexandru Căruntu, Ștefan Baciu, George-Mihnea Ciurea, Victor Lungu, Andrei-Vasile Gîmbuțan, Alexandru Csaszar, Luca-Mihai Briciu, Tudor-Andrei Mitran, Vlad-Ștefan Sarbu.
Antrenori: Răzvan Cenean, Simona Mușat.

U-BT Galben: Matei Coman, Filip-Ștefan Samoilă, Raul Mureșan, Andrei Alexandru Paul, Vlad Balahura, Andrei Ioan Buda, Ayan Dragotă, Nikita Pisarenco, Ayan Iosif Shah, David-Ioan Trenca, Rareș Ioan Timbuc, Vlad Seliceanu, Matei Cenean.
Antrenor: Andrei Cosma

U-BT Portocaliu: Eduard Incze-Bufnea, Thomas Bernat, Andrei Androhovici, Zoran Istrătescu, Tudor Diaconescu, Radu-Andrei Fodor, Cezar-Cristian Micu, Tudor-Bogdan Pop, Tudor Bâlc, Rafael Barbur, Constantin Ghiț, Andrei Luca Lupșan.
Antrenor: Mioara Iurian

U-BT Roșu: Răzvan Filip Ardelean, Alexandru Cristian Chiorean, Răzvan Vasile Hoza, Filip Mihai Bordeanu, Dominic Gabriel Bordeanu, Cătălin Dan Vancea, Patrik Dan Chiorean, Ștefan Matei Ivașcău, Tudor Luca Popescu, Matei Alexandru Crainic, Alex Mușatescu, Ștefan Radu Popescu, Tudor Haiduc.
Antrenor: Simona Mușat.

U-BT Cluj-Napoca (fete): Alma-Georgiana Vădan, Clara Ceteraș, Iulia-Gabriela Laslo, Ștefania Pallo, Alexia Olar, Andreea-Maria Tampa, Emma-Alexia Pintea, Sara Avram, Amalia Pisarenco.
Antrenor: Agnes Jakab.

Meciurile de pe terenul 1 pot fi vizionate live video pe canalul de Youtube al FRB AICI

Grupele și clasamentele la masculin pot fi găsite pe site-ul www.frbaschet.ro AICI

Grupele și clasamnetele la feminin pot fi găsite pe site-ul www.frbaschet.ro AICI

Programul meciurilor:

Luni, 25 iunie, 2018:

  • ora 8.15: Dan Dacian Albastru București - U-BT Negru Cluj-Napoca 5-51
  • ora 8.15: Laguna Negru București - U-BT Roșu Cluj-Napoca 1-46
  • ora 9.15: U-BT Cluj-Napoca - Dan Dacian Portocaliu București  33-0 (feminin)
  • ora 9.15: Slam Alb București  - U-BT Galben Cluj-Napoca 28-12
  • ora 10.15: LPS CSU 1 Pitești - U-BT Portocaliu Cluj-Napoca 44-11
  • ora 10.15:CSU 4 Ploiești - U-BT Alb Cluj-Napoca 6 - 90
  • ora 11.15: CSU Brașov - U-BT Albastru Cluj-Napca 14-8
  • ora 15.30: U-BT Galben Cluj-Napoca - I.D. Îngerii Băniei Alb Craiova 5-31
  • ora 16.30: U-BT Albastru Cluj-Napoca - CSS Târgoviște 5-46
  • ora 17.30: U-BT Portocaliu Cluj-Napoca - Dan Dacian Portocaliu București 13-46
  • ora 17.30: U-BT Alb Cluj-Napoca - ACS Tactic București 52-8
  • ora 18.30: U-BT Negru Cluj-Napoca - Cuza Sport Brăila 44-2
  • ora 18.30: U-BT Roșu Cluj-Napoca - ACS MC Ball Mangalia 15-28
  • ora 19.30: Leii București - U-BT Cluj-Napoca (feminin) 31-14

Marți, 26 iunie 2018:

  • 08:15 Baschet Star-1 Oradea - U-BT Portocaliu Cluj 25-28
  • 09.15 Dan Dacian Gri București - U-BT Alb Cluj 11-48
  • 10:15 ABC Athletic Constanța - U-BT Galben Cluj 30-7
  • 11:15 CS Dinamo CSȘ 6-3 București - U-BT Negru Cluj 6-48
  • 11.15 U-BT Cluj - CSȘ Râmnicu Vâlcea (feminin) 16-4
  • 11:15 ShootingStars Albastru Buftea - U-BT Roșu Cluj  43-9
  • 12.15 BC CSU-2 Sibiu - U-BT Albastru Cluj 37-8

Coșul de aur: 

  • Bogdan Ștefan Chendrean (U-BT Negru): 10 coșuri din 15 
  • George-Mihnea Ciurea (U-BT Albastru): 8 coșuri din 15
  • Tudor Luca Popescu (U-BT Roșu) : 7 coșuri din 15
  • Alma-Georgiana Vădan (U-BT, fete): 11 coșuri din 15


Miercuri, 27 iunie:

  • 08:15 U-BT Galben Cluj - ACS Vilis-2 București (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 09:15 U-BT Portocaliu Cluj - Fan Baschet-Galben Otopeni (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 09.15 U-BT Alb Cluj - ACSB Șoimii Albi București (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 10:15 U-BT Roșu Cluj - Dan Dacian Alb București (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 10:15 ABC Lynx Ploiești - U-BT Albastru Cluj (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 10:15 U-BT Negru Cluj - ACS Playball București (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 12:15 U-BT Cluj - Panatinaikos PBA București (feminin, Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 16:30 CS Fly OC Constanța - U-BT Negru Cluj 7-36
  • 16:30 CSU-2 Ploiești - U-BT Roșu Cluj 18-12 
  • 18:30 CSU-1 Ploiești - U-BT Galben Cluj 39-9
  • 19.30 ACS 4 Sports București - U-BT Alb Cluj 21-17
  • 19:30 U-BT Albastru Cluj - Lucky Dragons Tg. Mureș 9-26
  • 19:30 CSȘ Sibiu - U-BT Portocaliu Cluj 27-22
  • ACS Targu Secuiesc - U-BT Cluj-Napoca 5-21 (feminin)

Joi, 28 iunie

  • 09:15 U-BT Galben Cluj - LPS Târgu Mureș 6-37
  • 09:15 AS BC Alpha București - U-BT Albastru Cluj 33-11
  • 10:15 U-BT Roșu Cluj - ACS MKS 2018 Tg. Mureș 13-18
  • 10:15 U-BT Negru Cluj - BC Slam Verde București 16-12
  • 10:15 ACS Baller-1 București - U-BT Portocaliu Cluj 25-17
  • 10:15 ACS BC Lions-1 Craiova - U-BT Alb Cluj 6-43
  • 11:15 U-BT Cluj - Shooting Stars Buftea (feminin) 13-11

Vineri, 29 iunie

  • 08:15 U-BT Alb Cluj - CS Miandra 2008 Buzău 44-21
  • 08:15 ABC Magic Satu Mare - U-BT Galben Cluj 28-3
  • 08:15 U-BT Portocaliu Cluj - ACS BC Lions-2 Craiova 24-10
  • 10:15 ACS Gladius Târgu Mureș - U-BT Cluj (feminin) 21 - 17
  • 11:15 U-BT Albastru Cluj - Dan Dacian Roșu București 7-12
  • 12:15 CSȘ Nr. 5 București - U-BT Negru Cluj 10-25
  • 12:15 CS Dinamo CSȘ 6-1 București - U-BT Roșu Cluj 19-2
  • 16:30 ACS Champions București - U-BT Alb Cluj 8-35 
  • 16:30 Steaua Magic 2008 București - U-BT Portocaliu Cluj 17 - 11
  • 17:30 ACS Total Sport București - U-BT Albastru Cluj 32 - 7
  • 17:30 U-BT Cluj - CSȘ Ploiești (feminin) 30 - 6
  • 18:30 U-BT Negru Cluj - CSS Giurgiu 56 - 6
  • 18:30 Dan Dacian Mov București - U-BT Galben Cluj 11 - 13
  • 18:30 U-BT Roșu Cluj - AlphaSport Team-Alb Sibiu 16 - 51

Sâmbătă, 30 iunie

  • 08:15 U-BT Albastru Cluj - Îngerii Băniei Albastru Craiova 6-24
  • 10:15 CS Deceneu Tulcea - U-BT Negru Cluj  3-42
  • 10:15 Fan Baschet-Mov Otopeni - U-BT Roșu Cluj 12-16
  • 11:15 U-BT Portocaliu Cluj - BC Slam Roșu București (Anulat din cauza condițiilor meteo)
  • 11:15 U-BT Alb Cluj - CS Laguna Constanța 13-5
  • 12:15 U-BT Galben Cluj - Leii-Portocalii București (Anulat din cauza condițiilor meteo)

 Foto: Copyright: F.R.Baschet / credit foto: Alina Cojocaru