U12: Programul și rezultatele meciurilor de la Festivalul Național de Minibaschet de la Mangalia

03 Iulie 2018

Clubul nostru va participa în ultima săptămână de la Mangalia cu 3 echipe la Festivalul Național de Minibaschet, în perioada 1 - 7 iulie. Echipele vor pleca sâmbătă seara spre Mangalia.

Loturile de jucători:

U-BT Negru: Sebastian Ioan Rotariu, George Iorga, Emilian Vaidos, Luca Andrei Leonte, Iancu Gliga, David George Todor, Armand Farkas, Tudor Cristian Rațiu, Victor Luca, Luca Alexandru Rotaru, Pietro Mărginean, Horațiu Emil Radu.
Antrenor: Aurora Dragoș

U-BT Alb: Răzvan Ciocan, Tudor Matei Ilea, Alecandru Damian Brisc, Iosua Matteo Pop, Neemia Gionatan Pop, Aron Zsoldos, Peter Attila Fulop, Krisztian Csibi, Raul Andrei Gall, Robert Andrei Șchiopu, Dominik Andrei Marcu, Matei Tudor Oltean, Mate Csoregi, Matei Râșnoveanu.
Antrenor: Gyorgy Grunwald

U-BT Roșu: Lenard Marc Gozman, Matei Petre Georgescu, Mircea Nicolae Simu, Alexandru Abrudan, Victor George Sabo, Teodor Gheorghe Prunea, Raul Anton Budu, Ștefan Alexandru Miere, Vlad Iliescu, Luca Olariu, Dragoș George Radu, Mircea Bledea.
Antrenor: Simona Mușat

Meciurile de pe terenul 1 pot fi vizionate live video pe canalul de Youtube al FRB
Grupele și clasamentele la masculin pot fi găsite pe site-ul www.frbaschet.ro

Programul meciurilor:

Luni, 2 iulie:

  • 08.15: CSS Sighet 2 Sighetu Marmației - U-BT Negru Cluj-Napoca 4-71
  • 08.15: Slam Roșu București - U-BT Roșu Cluj-Napoca 32-5
  • 09.15: Salema Basket Sf. Gheorghe - U-BT Alb Cluj-Napoca 31-29
  • 15.30: U-BT Alb Cluj-Napoca - ACS Artesania București 34-21
  • 15.30: U-BT Negru Cluj-Napoca - ABC Lynx Shooters București 40 - 58
  • 15.30: U-BT Roșu Cluj-Napoca - LPS CSU 2 Pitești (Teren 11) 20 - 30

Marți, 3 iulie:

  • 10.15 CS Deceneu Tulcea - U-BT Roșu Cluj-Napoca 21-10
  • 10.15 ACS ID Îngerii Băniei Craiova - U-BT Alb Cluj-Napoca 8-39
  • 10.15 CS Olimpia București - U-BT Negru Cluj-Napoca 14-22

Coșul de aur: 

Matei Râșnoveanu (U-BT Alb): 5 coșuri din 15 
Sebastian Rotariu (U-BT Negru): 6 coșuri din 15
Mircea Bledea (U-BT Roșu) : 7 coșuri din 15

 

Miercuri, 4 iulie:

  • 08.15 U-BT Alb Cluj-Napoca - LPS Târgu Mureș 44-24
  • 08.15 U-BT Negru Cluj-Napoca - BS Starters Iași 22-19
  • 08.15 U-BT Roșu Cluj-Napoca - For You Albastru Cluj-Napoca 18-34
  • 17.30 ACS Juniors Craiova - U-BT Negru Cluj-Napoca 26-16
  • 17.30 ABC Târgu Jiu - U-BT Roșu Cluj-Napoca 34-15
  • 18.30 ASBC Valbon Arad - U-BT Alb Cluj-Napoca 55-21

Joi, 5 iulie:

  • 09.15 U-BT Alb Cluj-Napoca - CSȘ Focșani 34-24
  • 09.15: U-BT Negru Cluj-Napoca - ACS Axiopolis Sport Cernavoda 25 - 15
  • 09.15: U-BT Roșu Cluj-Napoca - CSS BCN Râmnicu Vâlcea 18 - 27

Vineri, 6 iulie:

  • 08.15: Cuza Sport 2 Brăila - U-BT Negru Cluj-Napoca 4-64
  • 08.15: Dan Dacian Portocaliu - U-BT Roșu Cluj-Napoca 34-17
  • 08.15: CSU Brașov - U-BT Alb Cluj-Napoca 13-23
  • 18.30 CSȘ 2 Mediaș - U-BT Alb Cluj-Napoca 5-50

Sâmbătă, 7 iulie:

  • 11.15 U-BT Negru Cluj-Napoca - LPS CSU 1 Pitești 20-28
  • 11.15 U-BT Roșu Cluj-Napoca - BC CSU 2 Sibiu 21-26
  • 11.15 U-BT Alb Cluj-Napoca - CSO Voluntari 32-8