SEZON 2008-2009

Lotul de Under 14 pregătit de către antrenorul Răzvan Cenean a fost înființat în septembrie 2008. În sezonul 2008-2009 s-a reușit calificarea la turneul semifinal.

SEZON 2009-2010

Echipa de Under 14 a fost pregătită de doi antrenori, respectiv Cenean Răzvan și Iurian Mioara.

Echipa a reușit calificarea la turneul semifinal.

SEZON 2010-2011

Au fost înscrise două echipe în Campionatul Național, fiind anul în care această categorie a adus un titlu de Campioni Naționali.

Drept urmare, Consiliul Județean Cluj a acordat o Diplomă de Excelență pentru consolidarea prestigiului sportului clujean prin rezultatele deosebite obținute în cursul anului 2011 la competițiile interne și internaționale.

SEZON 2011-2012

Campionatul Național își schimbă formatul, jucându-se astfel: tur-retur, turneu, turneu semifinal, turneu final.

C.S. U-Mobitelco este reprezentată de două echipe. Echipa U-Mobitelco 1 a reușit calificarea la turneul final ce s-a desfășurat la Târgu Jiu și a obținut locul 3 și medaliile de bronz.

• U-Mobitelco 1 - antrenori Pascu Horia / Cenean Răzvan
  • U-Mobitelco 2 – antrenori Mocanu Ionuţ / Cenean Răzvan

SEZON 2012-2013

C.S. U-Mobitelco a fost reprezentat în Campionatul Național de trei echipe, una dintre ele fiind calificată în grupa valorică A, la Turneul Final, obținând locul 4.

• antrenori U-Mobitelco 1: Cenean Răzvan / Oșan George
  • antrenori U-Mobitelco 2: Mușat Simona / Oșan George
  • antrenori U-Mobitelco 3: Iurian Mioara / Cosma Andrei / Grunwald Gyorgy

SEZON 2013-2014

C.S. U-Mobitelco este reprezentat în Campionatul Național de două echipe, ambele fiind calificate la Turneul Final.

C.S. U-Mobitelco 1 Cluj a jucat la Turneul Final în grupa valorică A și a câștigat locul al 2-lea și medaliile de argint de vicecampioni naționali.

C.S. U-Mobitelco 2 Cluj - Turneu Final grupa valorică B - locul II (locul 10 în ierarhia generală, din 43 echipe înscrise la această categorie în Campionatul Național al României).

• antrenori U-Mobitelco 1: Cenean Răzvan / Popa Dan-Sergiu

SEZON 2014-2015

Clubul nostru a înscris o singură echipă la categoria Under 14. Aceasta a fost antrenată de Simona Mușat și a reușit calificarea la Tuneul Final ce s-a desfășurat la Bucuresti.

U-Mobitelco a obținut locul 3 și medaliile de bronz!

SEZON 2015-2016

Clubul nostru a avut înscrisă o echipă, U-BT, care, condusă de pe margine de Sergiu Popa, a reușit să se califice la Turneul Final și să câștige finala mică și medaliile de bronz!

În premieră pentru clubul nostru, U-BT a fost înscrisă în competiția sub egida FIBA Europe - ”European Youth Basketball League”, ce s-a desfășurat în Ungaria. Formația noastră a reușit să se califice în Play-Off-ul competiției cu un bilanț de șase victorii și două înfrângeri. În Play-Off, sportivii noștri au încheiat pe locul al 4-lea, cu o victorie și trei eșecuri.

SEZON 2016-2017

• U14 (antrenori: Mioara Iurian și Andrei Cosma): Locul 4

European Youth Basketball League (EYBL) - U14

• Echipa noastră de Under 14, antrenată de Mioara Iurian și Andrei Cosma, a încheiat parcursul din acest an la European Youth Basketball League cu un bilanț de 5 victorii și trei înfrângeri, insuficient pentru calificarea în faza următoare a competiției.

Globasketbal 2017 - U14

• Echipa noastră de Under 14, campioană națională în sezonul precedent la categoria inferioară, a participat la puternicul turneu juvenil Globasket 2017, ce a avut loc în Spania, la Costa Brava. Echipa noastră a fost distribuită în Grupa de Elită, alături de școli foarte puternice de baschet din Europa, precum cluburile spaniole Baloncesto Fuenlabrada, Manresa, EBG Marc Gasol, Estudiantes Madrid, Fundacion 5+11 Baskonia sau Unicaja Malaga, dar și din alte țări cu tradiție în baschet, precum Lituania (Kaunas Aisciai, Sabonis Academy) sau Serbia (KK Mladost Zemun). În cadrul turneului, echipa noastră a contabilizat o victorie, cu echipa spaniolă Tres Cantos Madrid, și cinci înfrângeri, cu SAMA Vilanova (Spania), Kaunas Aisciai (Lituania), Centro Sportivo Peñarol (Argentina), Manresa (Spania) și Estudiantes Madrid (Spania). Antrenorul principal al  Mioara Iurian, declarată ”Best Female Coach”

SEZON 2017-2018

• U14 (antrenori Mihai Popa și  Gyuri Grunwald) - locul 5

• Echipa U14 a jucat 8 partide în grupele EYBL obținând 3 victorii și 5 înfrângeri, clasându-se pe locul 5 în grupa B.