U14: Programul și rezultatele de la EYBL de la Nitra din Slovacia

10 Septembrie 2018

Echipa de U14 a clubului nostru (antrenori Sergiu Popa și Horia Pascu) vor juca în perioada 14 - 16 septembrie, în primul turneu din cadrul grupei A a European Youth Basketball League de la Nitra (Slovacia).

Programul meciurilor echipei noastre:

Vineri, 14 septembrie:

  • ora 11.00: Vardar Skopje - U-BT Cluj-Napoca (ora României) 39-117 (8-34, 9-22, 12-25, 10-36)
    Marcatori U-BT: 
    Somăcescu 20 (6 rec., 2 p.d., 3 int., 1 capac), Georgescu 16 (4 rec., 4 p.d., 3 int.), Hanga 14 (4 rec., 1 p.d., 3 int.), Nistor 13 (8 rec., 1 p.d., 7 int.), Boboș 9 (10 rec., 1 p.d., 2 int.), Bota 9 (2 rec., 2 p.d., 3 int.), Boldan 9 (2 rec., 1 p.d., 1 int.), Cupșa 8 (5 rec., 5 p.d., 6 int., 1 capac), Ciortea 8 (4 rec., 2 p.d., 2 int.), Văleanu 8 (3 rec., 1 p.d.), Laslo 3 (1 rec., 1 p.d.), Costin (2 rec., 2 p.d., 1 int.)
  • ora 21.00: U-BT Cluj-Napoca - BKM SPU Nitra 60-66 (17-20, 20-11, 11-17, 12-18)
    Marcatori U-BT:
    Somăcescu 32 (9 rec., 4 int., 2 capace), Georgescu 11 (4 rec., 4 p.d., 2 int.), Hanga 6 (4 rec., 1 int.), Ciortea 4 (2 rec., 2 int.), Cupșa 3 (1 rec., 5 int.), Văleanu 3 (1 int.), Boldan 1, Nistor (4 rec.), Bota (3 rec.). A mai jucat Laslo. 

Sâmbătă, 15 septembrie:

  • ora 12.30 BC Beko - U-BT Cluj-Napoca 37-69 (8-15, 7-21, 14-12, 8-20)
    Marcatori U-BT:
    Somăcescu 22 (14 rec., 1 p.d., 6 int., 2 capace), Georgescu 12 (11 rec., 1 p.d., 4 int.), Hanga 9 (3 rec., 1 p.d., 5 int., 1 capac), Ciortea 8 (2 rec., 3 int.), Cupșa 4 (4 rec., 1 p.d., 1 int.), Bota 4 (3 rec., 1 p.d.), Nistor 4 (4 int.), Boldan 4 (1 rec., 1 int.), Văleanu 1 (3 rec., 1 p.d., 5 int., 1 capac), Boboș (3 rec., 1 int.), Laslo (1 rec., 2 int.). A mai jucat Costin. 

Duminica, 16 septembrie:

  • ora 14.00: U-BT Cluj-Napoca - KK Flash 83-28 (22-6, 25-9, 22-5, 14-8)
    Marcatori U-BT:
    Somăcescu 23 (20 rec., 2 p.d., 7 int., 3 capace), Georgescu 16 (7 rec., 2 p.d., 1 int.), Nistor 16 (5 rec., 1 p.d.), Hanga 11 (4 rec., 2 p.d., 5 int.), Ciortea 7 (4 rec., 1 p.d., 1 int.), Bota 5 (3 rec., 1 p.d., 1 int.), Văleanu 3 (1 rec.), Boldan 2 (1 rec., 1 int.), Costin (3 rec.), Laslo (1 rec., 1 int.). 

Meciurile au loc  în City Sports Hall din Nitra (strada Dolnočermánska 105, 949 11 Nitra, Slovacia). Programul complet al meciurilor Grupei A poate fi consultat în secțiunea Rezultate / Program a categoriei U14 de pe site-ul nostru (CLICK AICI). 

CLASAMENT EYBL UNDER 14:

Groups Phase, Group A
#TeamPWLPTS
1 Oxygen Orange1 Bassano Del Grappa U14 4408
2 U-BT Cluj U14 4317
3 Bayern München U14 4317
4 U.K.S. Chromik Zary U14 4317
5 B.K.M. S.P.U. Nitra U14 4226
6 K.K. BEKO Belgrad U14 4226
7 K.K. Vardar Skopje U14 4135
8 USK Praga U14 4044
9 KK Flash Belgrad U14 4044