Programul jocurilor primului turneu din Faza de Clasificare pentru U-BT 1

10 Ianuarie 2018

Campionatul Național dedicat categoriei Under 16 a ajuns la faza secundă de desfășurare, mai precis la Faza de Clasificare. În urma rezultatelor obținute în Faza de Calificare, echipele noastre înscrise la această categorie și-au aflat adversarele.

U-BT 1, antrenată de Horia Pascu și Sergiu Popa, se deplasează la București, gazdă a turneului fiind Dinamo CSȘ 6. Pe lângă cele două echipe, Grupa II-A le mai are în componență pe CSȘ Sighetu Marmației, Phoenix LPS Galați, CSȘ 1 Craiova și Steaua Magic 2008 București.

Meciurile se dispută în Sala Clubului Sportiv Școlar nr. 6 București, aflată pe str. Luică nr. 48.

Iată programul jocurilor:
Etapa 1, Vineri 19.01.2018

  • 09.00 Steaua Magic 2008 București - U-BT 1 Cluj-Napoca  26 - 106 (5-29, 6-32, 4-24, 11-21)
  • 11.00 Dinamo CSȘ 6 București - CSȘ Sighetu Marmației 47-70
  • 13.00 Phoenix LPS Galați - CSȘ 1 Craiova 69-64

Etapa 2, vineri 19.01.2018

  • 16.00 CSȘ Sighetu Marmației - Steaua Magic 2008 București 94-31
  • 18.00 U-BT 1 Cluj-Napoca - Phoenix LPS Galați 95-17 (23-5, 21-5, 20-5, 31-2)
  • 20.00 CSȘ 1 Craiova - Dinamo CSȘ 6 București 49-37

Etapa 3, sâmbătă 20.01.2018

  • 09.00 CSȘ 1 Craiova - CSȘ Sighetu Marmației 44-75
  • 11.00 Phoenix LPS Galați - Steaua Magic 2008 București 63-51
  • 13.00 Dinamo CSȘ 6 București - U-BT 1 Cluj-Napoca 41-111 (6-31, 11-37, 7-26, 17-17)

Etapa 4, sâmbătă 20.01.2018 

  • 16.00 CSȘ Sighetu Marmației - Phoenix LPS Galați 73-39
  • 18.00 U-BT 1 Cluj-Napoca - CSȘ 1 Craiova 95-27 (28-6, 28-10, 21-4, 18-7)
  • 20.00 Steaua Magic 2008 București - Dinamo CSȘ 6 București 51-70

Etapa 5, duminică, 21.01.2018

  • 09.00 U-BT 1 Cluj-Napoca - CSȘ Sighetu Marmației 88-60 (28-13, 26-15, 15-20, 21-12)
  • 11.00 Dinamo CSȘ 6 București - Phoenix LPS Galați 63-66
  • 13.00 CSȘ 1 Craiova - Steaua Magic 2008 București 56-28

În Faza Semifinală se vor califica primele trei echipe din fiecare grupă.

CLASAMENT GRUPA II-A:

Faza de Clasificare U16, Grupa II-A
#TeamPWLPTS
1 U-BT 1 Cluj U16 1010020
2 C.S.Ș. Sighetu Marmației U16 108218
3 C.S.Ș. 1 Craiova U16 105515
4 Phoenix LPS Galați 105515
5 C.S. Dinamo C.S.Ș. 6 București U16 102812
6 C.S. Steaua Magic 2008 București U16 1001010