SUNTEM CAMPIONI NAȚIONALI UNDER 16!

25 Mai 2018

În perioada 21 - 25 mai se va desfășura la București, în organizarea CSM Steaua București, Turneul Final, Grupa A valorică, categoria U16.

Echipe calificate: U-BT 1 Cluj-Napoca (antrenori Horia Pascu și Sergiu Popa), LPS Bihorul 1 Oradea, CSM Steaua 1 București, CSS Sighetul Marmației, CS Agronomia București, CSU Știința București.

Programul meciurilor:
Luni, 21 mai:

  • ora 15.30: CSS Sighetu Marmației - U-BT 1 Cluj-Napoca 35 - 109 (11-34, 4-24, 8-31, 12- 20)
    Marcatori U-BT:
    Lungoci 23 (4 rec., 1 p.d.), Cârcoană 14 (12 rec., 3 p.d., 1 capac, 1 intercepție), Domocoș 14 (4 rec., 1 p.d., 2 capace, 2 intercepții), Mariș 14 (3 rec., 1 p.d., 2 int.), Axinte 12 (7 rec., 1 p.d., 1 int.), Diaby 11 (10 rec., 3 p.d., 5 int.), Socaciu 7 (3 rec., 2 p.d.), Dragoslav 5 (2 rec., 1 p.d., 1 int.), Orban 4 (2 rec., 2 int.), Todea 3 (4 rec., 1 p.d., 4 int.), Rotaru 2 (4 rec., 1 p.d., 5 int.). Divoiu (2 rec., 1 p.d.).
  • ora 17.30: CSU Știința București - CS Agronomia București 59-70
  • ora 19.30: LPS 1 Bihorul Oradea - CSM Steaua 1 București 63-81

Marți, 22 mai:

  • ora 15.30: U-BT 1 Cluj-Napoca - LPS Bihorul 1 Oradea 97-40 (23-8, 23-9, 24-12, 27-11)
    Marcatori U-BT: Diaby 20 (15 rec., 3 int.), Domocoș 17 (9 rec., 2 int.), Todea 12 (3 p.d., 1 int.), Lungoci 11 (1 rec., 1 p.d., 2 int.), Axinte 10 (3 rec., 2 p.d., 1 int.), Rotaru 9 (7 rec., 2 p.d., 3 int.), Orban 6 (3 rec., 3 p.d., 2 int.), Mariș 5 (4 rec., 1 p.d., 1 int.), Dragoslav 4 (1 rec., 1 p.d., 2 int.), Divoiu 3 (3 rec., 1 p.d.), Socaciu (1 rec., 2 int.), Crainic (1 rec.).
  • ora 17.30: Agronomia București - CSS Sighet Marmației 65-53
  • ora 19.30: CSM Steaua 1 București - CSU Știința București 80-74

Miercuri, 23 mai:

  • ora 12.00: LPS Bihorul 1 Oradea - CSS Sighet Marmației 75-80
  • ora 14.00: CSU Știința București - U-BT 1 Cluj-Napoca 71-108 (19-40, 14-26, 24-24, 14-18)
    Marcatori U-BT 1: Domocoș 22 (7 rec., 2 int., 1 capac), Todea 20 (3 rec., 5 p.d., 3 int.), Lungoci 17 (3 rec., 1 p.d., 1 int.), Mariș 10 (2 rec., 2 p.d., 2 int.), Divoiu 10 (2 rec., 1 p.d., 1 int.), Diaby 8 (14 rec., 2 p.d., 1 int., 5 capace), Rotaru 6 (3 rec., 2 p.d., 3 int.), Crainic 6, Orban 5 (3 rec., 2 p.d.), Axinte 4 (1 p.d., 2 int.), Socaciu (1 rec., 2 p.d.), Dragoslav (2 rec., 1 p.d., 1 int.).
  • ora 16.00: CSM Steaua 1 București - Agronomia București 47 - 65

Joi, 24 mai:

  • ora 12.00: CSS Sighet Marmației - CSU Știința București 88-100
  • ora 14.00: Agronomia București - LPS Bihorul 1 Oradea 75-46
  • ora 16.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - CSM Steaua 1 București 73-61 (18-9, 22-24, 14-15, 19-13)
    Marcatori U-BT 1:.
    Rotaru 16 (3 rec., 1 p.d., 6 int.), Axinte 15 (10 rec., 1 p.d., 1 int.), Domocoş 14 (10 rec., 2 p.d., 3 int., 1 capac), Todea 12 (6 rec., 5 p.d., 2 int.), Lungoci 8 (2 rec., 3 p.d., 1 int.), Mariş 5 (2 rec., 1 p.d., 1 int.), Diaby 3 (7 rec., 1 int., 2 capace), Orban (7 rec., 1 p.d., 2 int.), Divoiu (1 rec.)

Vineri, 25 mai:

  • ora 12.00: CSU Știința București -  LPS Bihorul 1 Oradea (Arena de Baschet) 88-66
  • ora 14.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - Agronomia București (Sala Regimentului de Gardă ”Mihai Viteazul) 60-55 (8-19, 22-6, 12-13, 18-17)
    Marcatori U-BT 1: Rotaru 18 (2 rec., 2 p.d., 4 int., 1 capac), Mariș 10 (2 rec., 1 p.d., 4 int.), Todea 8 (3 rec., 4 p.d., 3 int.), Axinte 8 (1 rec., 1 p.d.), Diaby 5 (13 rec., 1 p.d., 1 int., 1 capac), Domocoș 4 (4 rec., 1 int., 1 capac), Orban 4 (3 rec., 2 p.d., 2 int.), Lungoci 3.
  • ora 12.00: CSM Steaua 1 București - CSS Sighet Marmației (Sala Regimentului de Gardă ”Mihai Viteazul) 72-54

Meciurile au loc în Sala Regimentului de Gardă ”Mihai Viteazul” București. Meciurile pot fi urmarite live video pe paginile de facebook: CSM Bucuresti Oficial și CSM Steaua București