UPDATE: Echipa noastră a câștigat Cupa Moș Nicolae de la Târgu Mureș, după ce a câștigat toate partidele disputate.

 

Clubul nostru participă cu o echipă formată din copii născuți în 2007 și mai mici la Cupa ”Moș Nicolae” de la Târgu Mureș. Competiția este organizată de LPS Tg. Mureș în perioada 30 noiembrie - 2 decembrie 2017. La turneu participă șapte echipe: LPS Târgu Mureș, ACS Baller București, BC Mureș, ACS Vuk Gheorgheni, BC Junior Iași, Solaris Ploiești, ACS U-BT Cluj-Napoca.

Lotul de jucători care vor pleca la Mureș: Andrei Hedeșiu, Alexis Petric, Mihnea Legian, Lorin Drăguș, Tudor Morar, Matei Sălăjan, Andi Folea, Bogdan Done, Vlad Rebrean, Ștefan Neascșu, Alexandru Câmpean, Andrei Cepoi, Robert Uță, Alexandru Onac. Antrenori: Andrei Marchiș, Amalia Scheiner. Preparator fizic: Andreea Hariton

Programul echipei noastre:

Joi, 30 noiembrie:

  • ora 15.30: U-BT Cluj-Napoca - Solaris Ploiești (Sala LPS) 88 - 14
  • ora 19.30: U-BT Cluj-Napoca - BC Junior Iași (Sala LPS) 49-29

Vineri, 1 decembrie:

  • ora 10.00: LPS Târgu Mureș - U-BT Cluj-Napoca 27-42
  • ora 13.00: U-BT Cluj-Napoca - Tigri Mureș 51-16

Sâmbătă, 2 decembrie:

  • ora 08.00: U-BT Cluj-Napoca - ACS Vuk Gheorgheni (Sala de Sport Grup Școlar ”Ion Vlasiu”)
  • ora 10.00: ACS Baller București - ACS U-BT Cluj-Napoca 27-47