Clubul nostru va participa cu trei echipe la Liga Națională de U12, de la Mangalia, în perioada 17 - 23 iunie.

Loturile de jucători:
U-BT 1 Cluj-Napoca: Matei Eduard Văleanu, Akos Szentkuti, Cristian Călin Giurgiu, Florin Alexandru Pilea, Alexandru Bințințan, David Andrei Panțel, David Ștefan Uță, Vlad Marian Ciuhuță, Matei Câmpeanu, Victor Vușcan, Daniel Mureșan, Ștefan Avram, Vlad Dan Ciumbrudean, Alexis Tudor Petric.
Antrenori: Mioara Iurian, Andrei Cosma

U-BT 2 Cluj-Napoca: David Andrei Rus, Patrik Marc Papai, Tudor - Thomas Fărăianu, Alexandru Răzvan Danci, David Sucală, Flaviu Paul Sîngeorzan, Bogdan Rus, Ianis Alexandru Chișu, Dragoș Mihai Pop, Codrin Elian Radu, Răzvan Lăzurean, Erik Cristian Balazs, Leonard Andrei Lefter, Luca David Lăpuștea.
Antrenor: Simona Mușat

U-BT 3 Cluj-Napoca: Ștefan Neacșu, Luca Vlad Rebrean, Matei Sălăjan, Andrei Tudor Hedeșiu, Radu Andrei Cepoi, Alexandru Moldovan, Lorin Ștefan Drăguș, Andi Dan Folea, Mihnea Legian, Eduard Alexandru Poenar, Tudor Morar, Erik Ștefan Istrătescu
Antrenor: Răzvan Cenean, Andrei Marchiș, Amalia Scheiner.

La Liga Națională U12 s-au înscris 36 de echipe.

Clubul nostru a înscris în total 13 echipe echipe la Mangalia, astfel:

  •  perioada 17 - 23 iunie: Liga Națională de U12 masculin: 3 echipe la masculin
  •  perioada 24 - 30 iunie: Festivalul de Babybaschet: masculin (6 echipe), feminin (1 echipă)
  •  perioada 1 - 7 iulie: Festivalul de Minibaschet masculin 3 masculin

Alte detalii despre eveniment puteți găsi pe site-ul Federației Române de Baschet: AICI