Echipele noastre de Under 13 și-au aflat programul pentru cea de-a 11-a etapă a primei faze a Campionatului Național, penultima rundă din această fază. 

U-BT 1 va juca tot în Grupa C1, adversare fiind două echipe din vestul țării, respectiv Valbon Arad și Bega Timișoara. Meciurile se vor disputa la Cluj-Napoca, în BTarena Sala B sâmbătă, 23 martie, după următorul program: 

  • 09.00 Valbon Arad - Bega Timișoara
  • 13.00 U-BT 1 Cluj-Napoca - Valbon Arad
  • 15.30 Bega Timișoara - U-BT 1 Cluj-Napoca

U-BT 2 va juca în Grupa C3, alături de o echipă cu care se va întâlni în premieră, Wildcats Baia Mare și de o mai veche cunoștință, BC CSU Sibiu. Meciurile se vor disputa la Sibiu, la sala din Șura Mică tot sâmbătă, după cum urmează:

  • 12.30 CSU Sibiu - U-BT 2 Cluj-Napoca
  • 15.00 U-BT 2 Cluj-Napoca - Wild Cats Baia Mare
  • 17.30 Wild Cats Baia Mare - CSU Sibiu

Cea de-a treia echipă înscrisă de clubul nostru la această categorie, U-BT 3, va juca în Grupa C2, alături de Alpha Sport Team Sibiu și LPS Viitorul CSU Pitești. Meciurile se dispută duminică, 24 martie, tot la Sibiu, însă în Sala Sporturilor Transilvania:

  • 11.00 Alhpa Sport Team Sibiu - U-BT 3 Cluj-Napoca
  • 15.00 U-BT 3 Cluj-Napoca - LPS CSU Pitești
  • 18.00 LPS CSU Pitești - Alpha Sport Team Sibiu

U-BT 1 este antrenată de Mioara Iurian, principal și Andrei Cosma, secund, U-BT 2 este pregătită de Simona Mușat și Grunwald Gyorgy, iar U-BT 3 este pregătită de Mihai Popa și Amalia Török. Preparator fizic al echipelor noastre este Andrei Bălan.

După disputarea a 12 etape, echipele care rămân pe primele două poziții în grupele A1, B1, C1 și D1 se califică la Turneul Final, celelalte echipe jucând pentru clasament.