Astăzi s-a dat startul meciurilor Festivalului de Minibaschet, competiție organizată de Federația Română de Baschet pentru categoria Under 12

Clubul nostru a înscris în competiție trei echipe, U-BT Alb și U-BT Negru au fost înscrise la categoria Avansați, în timp ce U-BT Roșu va evolua în grupele de Începători. Componența echipelor poate fi consultată AICI.

Duminică seara s-au stabilit grupele din cadrul Festivalului de Minibaschet, echipele noastre urmând să evolueze astfel:

 • U-BT Negru în Grupa A (Avansați), alături de ACS Academia de Baschet Phoenix Galați, Dan Dacian Portocaliu București, ACS Artesania București, CSȘ Baschet Team Giurgiu, CS Phoenix Constanța, CS Magic Champions București și CSȘ 1 Buzău.
 • U-BT Alb în Grupa D (Avansați), împreună cu CS Steaua Magic 1 București, ACS Tactic București, ACS Baschet Star Oradea, CSȘ 1 Soghetu Marmației, ACS Alpha Sport Team Alb Sibiu, ASC Lucky Dragons Târgu Mureș și AS BC Alpha Negru București.
 • U-BT Roșu în Grupa E (Începători), cu ASBC Valbon Arad, LPS Viitorul Pitești, Dan Dacian Negru București, BC CSU 2 Sibiu, CSȘ Palatul Copiilor Constanța, CS Tonika Pucioasa, CS Royal Fun București și ACS Champions 2 București Craiova.

Pentru ziua de luni, toate echipele noastre au programate câte două meciuri, după cum urmează:

 • 08.00 Teren 4 U-BT Alb - Alpha Negru București 25-27
 • 11.00 Teren 1 Phoenix Constanța - U-BT Negru 26-28
 • 11.00 Teren 4 U-BT Roșu - Palatul Copiilor Constanța 23-17
   
 • 17.00 Teren 7 Tactic București - U-BT Alb 9-31
 • 19.00 Teren 4 U-BT Negru - Dan Dacian Portocaliu 55-20
 • 20.00 Teren 7 Valbon Arad - U-BT Roșu 61-19