Festivalul de Minibaschet de la Costinești a ajuns la ultima zi de competiție. În această zi, doar U-BT Roșu are meci în grupe, celelalte două jucând cu competitoare din alte grupe. 

  • 09.00 Teren 13 Tonika Pucioasa - U-BT Roșu 48-19

U-BT Negru, echipa noastră antrenată de Grunwald Gyorgy și Andrei Cosma, a încheiat Grupa A pe poziția a 3-a, cu un bilanț pozitiv de patru victorii și trei înfrângeri. Astăzi a jucat cu ocupanta locului 4 în Grupa D, Steaua Magic 1 București, înregistrând cea de-a cincea victorie, scor 25-22. 

U-BT Alb, pregătită de Aurora Dragoș, are un palmares de trei victorii și patru jocuri pierdute în Grupa D, bilanț cu care a ocupat poziția a 5-a. Astăzi, sportivii noștri au întâlnit ocupanta locului 6 în Grupa A, respectiv CSȘ Buzău, înregistrând cea de-a patra victorie, scor 39-16.

Aceste două echipe au concurat la secțiunea Avansați

U-BT Roșu, antrenată de Simona Mușat, a contabilizat în ultima zi o înfrângere, iar bilanțul de patru victorii și tot atâtea meciuri pierdute o clasează pe locul 4 în Grupa E

Componența echipelor noastre poate fi consultată AICI.

Felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor, mulțumiri părinților și susținătorilor!