UPDATE:

Jucătorul echipei noastre Szentkuti Akos a fost desemnat MVP-ul turneului! 

-----------------

UPDATE:

U-BT 1 Cluj-Napoca a câștigat Cupa Transilvania Peak No Borders de la Târgu Mureș după victoria, scor 41 - 27 cu AFI Ploiești Basketball! 

------------------------------------------------------

Clubul nostru participă cu două echipe la Cupa Transilvania Peak No Borders, categoria minibaschet, care se desfășoară în perioada 7 - 10 februarie.

Loturile echipelor:
U-BT 1 cluj-Napoca (Mioara Iurian și Andrei Cosma): Matei Văleanu, Szentkuti Akos, Dan Ciumbrudean, David Panțel, Victor Vușcan, Vlad Ciuhuță, Matei Câmpean, Alexis Petric, Ștefan Avram, Daniel Mureșan, Cristian Giurgiu, David Uță, Alexandru Ilea.

U-BT 2 Cluj-Napoca (Andrei Marchiș și Amalia Scheiner): Andi Folea, Andrei Hedeșiu, Mihnea Legian, Vlad Rebrean, Alex Poenar, Matei Sălăjan, Tudor Morar, Ștefan Neacșu, Alex Moldovan, Lorin Drăguș, Robert Uță, Andrei Cepoi, Alex Câmpean.

Programul meciurilor:

Miercuri, 7 februarie:

  • ora 10.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - Dan Dacian 2 București (sala Serafim Duicu)  97 - 5
  • ora 10.00: Dan Dacian 1 Bcurești - U-BT 2 Cluj-Napoca (sala Tudor Vladimirescu) 48-9
  • ora 15.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - CNAV București (sala Serafim Duicu) 61 - 30
  • ora 13.00: Baller București - U-BT 2 Cluj-Napoca (sala Tudor Vladimirescu) 22-20

Joi, 8 februarie:

  • ora 10.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - BC Mureș 1 (sala Serafim Duicu) 51-34
  • ora 14.00: Ploiești Basketball 2 - U-BT 1 Cluj-Napoca (sala Serafim Duicu)  17 - 63
  • ora 12.00: Gladius Târgu Mureș - U-BT 2 Cluj-Napoca (sala Tudor Vladimirescu) 18-20
  • ora 16.00: U-BT 2 Cluj-Napoca - Sevlar Lynx (sala Tudor Vladimirescu) 12 - 23

Vineri, 9 februarie:

  • ora 10.00: U-BT 1 Cluj - Napoca - Soproni Sportiskola  (pentru locurile 1-8 - Sala Serafim Duicu)  41 - 30
  • ora 13.00: U-BT 2 Cluj-Napoca - Dan Dacian 3 Bucuresti (pentru locurile 9-16 - Sala Tudor Vladimirescu)  23 - 25
  • ora 15.00: Dan Dacian 2 București - U-BT 2 Cluj-Napoca  (pentru locurile 13 - 16 - Sala Tudor Vladimireascu) 16 -29
  • ora 18.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - Dan Dacian 1 București (pentru locurile 1 - 4 - Sala Serafim Duicu) 52 - 41

Sâmbătă, 10 februarie:

  • ora 10.00: Lucky Dragons - U-BT 2 Cluj-Napoca (pentru locurile13 - 14 - Sala Serafim Duicu)  31 - 42
  • ora 12.00: U-BT 1 Cluj-Napoca - AFI Ploiești Basketball (FINALA - Sala Polivalenta) 41 - 27