imagine articol

Mulțumim, Néstor Colmenares!

U-Banca Transilvania și baschetbalistul Néstor Colmenares și-au încheiat contractul avut până la ora actuală. Îi mulțumim lui Néstor pentru ajutorul oferit în cantonamentul din Serbia, precum și în partida din Basketball Champions League cu Igokea Aleksandrovac. Pe această cale, clubul nostru îi transmite jucătorului mult succes mai departe!

Pe de altă parte, recuperarea lui Karlo Žganec decurge conform planului. Sportivul croat va reveni la Cluj-Napoca în jurul datei de 7 octombrie și își va continua aici recuperarea. Ulterior, el se va alătura grupului condus de Duško Vujošević și Mihai Silvășan.

Vă reamintim faptul că U-Banca Transilvania dispută vineri, 2 octombrie și sâmbătă, 3 octombrie, două partide de verificare cu CSM CSU Oradea. Confruntarea de vineri va fi transmisă în direct pe pagina de YouTube a clubului nostru, disponibilă printr-un click AICI. Accesul publicului și al presei nu va fi permis, luând în calcul măsurile de prevenire a răspândirii noului coronavirus. 

Parteneri