Turul I Cupa Romaniei, meci tur, 8 octombrie

CSU Ploiesti-U-Mobitelco 

Etapa 1 (11 octombrie)
CSM Craiova - CSU Sibiu
CSM Oradea - CS Otopeni
BC Elba Timisoara - BC Mures Targu Mures
BCA Pitesti - CSU Ploiesti
CS Energia Rovinari - CSU Brasov
CS Gaz Metan Medias - BC Targoviste

CS Rapid Bucuresti - CS U Mobitelco Cluj Napoca
CS Dinamo Bucuresti - BC Ramnicu Valcea

Turul II FIBA Eurochallenge, meci tur (14 octombrie)

U-Mobitelco-EWE Baskets Oldenburg 

Etapa 2 (18 octombrie)
CSU Sibiu - BC Ramnicu Valcea

CS U Mobitelco Cluj Napoca - CS Dinamo Bucuresti
BC Targoviste - CS Rapid Bucuresti
CSU Brasov - CS Gaz Metan Medias
CSU Ploiesti - CS Energia Rovinari
BC Mures Targu Mures - BCA Pitesti
CS Otopeni - BC Elba Timisoara
CSM Craiova - CSM Oradea

Turul II FIBA Eurochallenge, meci retur (21 octombrie)

EWE Baskets Oldenburg-U-Mobitelco 

Etapa 3 (25 octombrie)
CSM Oradea - CSU Sibiu
BC Elba Timisoara - CSM Craiova
BCA Pitesti - CS Otopeni
CS Energia Rovinari - BC Mures Targu Mures
CS Gaz Metan Medias - CSU Ploiesti
CS Rapid Bucuresti - CSU Brasov
CS Dinamo Bucuresti - BC Targoviste
BC Ramnicu Valcea - CS U Mobitelco Cluj Napoca (Valcea s-a retras, U Mobitelco va sta)

Turul I Cupa Romaniei, meci retur (29 octombrie)

U-Mobitelco-CSU Ploiesti 

Etapa 4 (1 noiembrie)
CSU Sibiu - CS U Mobitelco Cluj Napoca
BC Targoviste - BC Ramnicu Valcea
CSU Brasov - CS Dinamo Bucuresti
CSU Ploiesti - CS Rapid Bucuresti
BC Mures Targu Mures - CS Gaz Metan Medias
CS Otopeni - CS Energia Rovinari
CSM Craiova - BCA Pitesti
CSM Oradea - BC Elba Timisoara
Etapa 5 (5 noiembrie)
BC Elba Timisoara - CSU Sibiu
BCA Pitesti - CSM Oradea
CS Energia Rovinari - CSM Craiova
CS Gaz Metan Medias - CS Otopeni
CS Rapid Bucuresti - BC Mures Targu Mures
CS Dinamo Bucuresti - CSU Ploiesti
BC Ramnicu Valcea - CSU Brasov
CS U Mobitelco Cluj Napoca - BC Targoviste
Etapa 6 (8 noiembrie)
CSU Sibiu - BC Targoviste
CSU Brasov - CS U Mobitelco Cluj Napoca
CSU Ploiesti - BC Ramnicu Valcea
BC Mures Targu Mures - CS Dinamo Bucuresti
CS Otopeni - CS Rapid Bucuresti
CSM Craiova - CS Gaz Metan Medias
CSM Oradea - CS Energia Rovinari
BC Elba Timisoara - BCA Pitesti
Etapa 7 (15 noiembrie)
BCA Pitesti - CSU Sibiu
CS Energia Rovinari - BC Elba Timisoara
CS Gaz Metan Medias - CSM Oradea
CS Rapid Bucuresti - CSM Craiova
CS Dinamo Bucuresti - CS Otopeni
BC Ramnicu Valcea - BC Mures Targu Mures
CS U Mobitelco Cluj Napoca - CSU Ploiesti
BC Targoviste - CSU Brasov
Etapa 8 (19 noiembrie)
CSU Sibiu - CSU Brasov
CSU Ploiesti - BC Targoviste
BC Mures Targu Mures - CS U Mobitelco Cluj Napoca
CS Otopeni - BC Ramnicu Valcea
CSM Craiova - CS Dinamo Bucuresti
CSM Oradea - CS Rapid Bucuresti
BC Elba Timisoara - CS Gaz Metan Medias
BCA Pitesti - CS Energia Rovinari
Etapa 9 (22 noiembrie)
CS Energia Rovinari - CSU Sibiu
CS Gaz Metan Medias - BCA Pitesti
CS Rapid Bucuresti - BC Elba Timisoara
CS Dinamo Bucuresti - CSM Oradea
BC Ramnicu Valcea - CSM Craiova
CS U Mobitelco Cluj Napoca - CS Otopeni
BC Targoviste - BC Mures Targu Mures
CSU Brasov - CSU Ploiesti
Etapa 10 (29 noiembrie)
CSU Sibiu - CSU Ploiesti
BC Mures Targu Mures - CSU Brasov
CS Otopeni - BC Targoviste
CSM Craiova - CS U Mobitelco Cluj Napoca
CSM Oradea - BC Ramnicu Valcea
BC Elba Timisoara - CS Dinamo Bucuresti
BCA Pitesti - CS Rapid Bucuresti
CS Energia Rovinari - CS Gaz Metan Medias
Etapa 11 (6 decembrie)
CS Gaz Metan Medias - CSU Sibiu
CS Rapid Bucuresti - CS Energia Rovinari
CS Dinamo Bucuresti - BCA Pitesti
BC Ramnicu Valcea - BC Elba Timisoara
CS U Mobitelco Cluj Napoca - CSM Oradea
BC Targoviste - CSM Craiova
CSU Brasov - CS Otopeni
CSU Ploiesti - BC Mures Targu Mures
Etapa 12 (13 decembrie)
CSU Sibiu - BC Mures Targu Mures
CS Otopeni - CSU Ploiesti
CSM Craiova - CSU Brasov
CSM Oradea - BC Targoviste
BC Elba Timisoara - CS U Mobitelco Cluj Napoca
BCA Pitesti - BC Ramnicu Valcea
CS Energia Rovinari - CS Dinamo Bucuresti
CS Gaz Metan Medias - CS Rapid Bucuresti
Etapa 13 (17 decembrie)
CS Rapid Bucuresti - CSU Sibiu
CS Dinamo Bucuresti - CS Gaz Metan Medias
BC Ramnicu Valcea - CS Energia Rovinari
CS U Mobitelco Cluj - Napoca BCA Pitesti
BC Targoviste - BC Elba Timisoara
CSU Brasov - CSM Oradea
CSU Ploiesti - CSM Craiova
BC Mures Targu Mures - CS Otopeni
Etapa 14 (20 decembrie)
CSU Sibiu - CS Otopeni
CSM Craiova - BC Mures Targu Mures
CSM Oradea - CSU Ploiesti
BC Elba Timisoara - CSU Brasov
BCA Pitesti - BC Targoviste
CS Energia Rovinari - CS U Mobitelco Cluj Napoca
CS Gaz Metan Medias - BC Ramnicu Valcea
CS Rapid Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti
Etapa 15 (23 decembrie)
CS Dinamo Bucuresti - CSU Sibiu
BC Ramnicu Valcea - Rapid Bucuresti
CS U Mobitelco Cluj Napoca - CS Gaz Metan Medias
BC Targoviste - CS Energia Rovinari
CSU Brasov - BCA Pitesti
CSU Ploiesti - BC Elba Timisoara
BC Mures Targu Mures - CSM Oradea
CS Otopeni - CSM Craiova