Echipa noastră de Under 15, antrenată de Horia Pascu, Sergiu Popa și Andrei Bălan (preparator fizic), este restantă cu două meciuri din cadrul celui de-al treilea turneu al primei faze a Campionatului Național. Acestea se vor disputa în 12-13 ianuarie 2019, la Pitești, ambele adversare fiind de aici, respectiv Amicii și LPS Viitorul CSU.

Programul meciurilor poate fi consultat în secțiunea Rezultate / program CLICK AICI.

Indiferent de rezultatele acestui turneu, echipa noastră este calificată matematic la Faza Semifinală A, alături de LPS Bihorul Oradea, CSM Târgu Mureș și CSU Brașov. În grupa din Faza Semifinală A vor mai intra în componență primele patru clasate din Grupa 2, respectiv, BC Slam București, Tonika Pucioasa, Panathinaikos București și CSȘ Târgoviște. Faza Semifinală A se va disputa, de asemenea, în același sistem de trei turnee, fiecare echipă întâlnind celelalte componente ale grupei o singură dată.

Comentarii