imagine articol

U12: Încheiem sezonul cu o victorie, pe locul 5

Campionatul Național Under 12 a avut programate sâmbătă dimineață ultimele jocuri. Echipa noastră de Under 12 a bifat astăzi cea de-a 7-a victorie din cele nouă meciuri disputate, încheind competiția pe locul 5.

U-BT, antrenată de Mihai Popa și Amalia Torok și a cărei componență poate fi consultată AICI, a învins în ultimul joc pe Șoimii Albi București, scor 43-28.

Așadar, bilanțul sportivilor noștri este de șapte victorii și două eșecuri. 

U-BT a depășit echipele Laguna București, Primo Megaball Pitești, CSȘ Sighetu Marmației, Shooting Star Buftea, CSȘ Ploiești, Dinamo CSȘ 6 București și Șoimii București, cedând în prima fază a grupelor în fața Alpha Sport Team Sibiu și în sferturi cu Dan Dacian Portocaliu, așadar cele două finaliste.

De asemenea, sportivul nostru Alex Folea a câștigat concursul ”Coșul de Aur”, cu 12 reușite din 15 aruncări. 

Componența U-BT a fost:  Ștefan Neacșu, Luca Vlad Rebrean, Matei Sălăjean, Andrei Tudor Hedeșiu, Radu Andrei Cepoi, Alexandru Moldovan, Andi Dan Folea, Mihnea Legian, Eduard Alexandru Poenar, Erik Ștefan Istrătescu, Tudor Alexis Petric, Neemia Gionatan Pop, Csoregi Mate, Ianis Andrei Domocoș. Antrenori: Mihai Popa, Amalia Torok.

Felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor lor și mulțumim părinților, care ne-au susținut cu multă energie pe toată durata competiției!

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit ClujIzvoarele CalimaniTudor Tailor