imagine articol

Echipele noastre de U13 au avut turnee în deplasare în weekend-ul trecut

Weekend-ul trecut a adus mai multe meciuri pentru echipele U13 de la U-BT. Prima formație a clubului nostru, antrenată de către Horia Pascu, a bifat două victorii și o înfrângere la Turneul de la Sibiu. 

Mai exact, clujenii au învins-o în primul joc pe SCM UVT Timișoara cu scorul de 61-42. Apoi, în a doua partidă, U-BT a pierdut la mare luptă derby-ul cu CSU Andu Sibiu, scor 40-41. În ultimul joc, copiii noștri au reușit să o învingă pe CSM Oradea cu 81-69.

Astfel, U-BT 1 continuă lupta pentru calificarea la turneul semifinal. Peste două săptămâni vom avea parte de un nou turneu, locația urmând a fi stabilită în curând.

În schimb, U-BT 2 a jucat la Sighetu Marmației și s-a întors acasă cu un singur rezultat pozitiv. Cea de-a doua echipă a noastră a trecut de LPS Bihorul Oradea, pierzând întâlnirile cu CSM Târgu Mureș și CSM Sighetu Marmației.

Parteneri