Echipa noastră de Under 13 antrenată de Mioara Iurian și Andrei Cosma, ajutați de preparatorul fizic Andrei Bălan, a încheiat cu o înfrângere turneul Basketball Serbia U13 Winter Tournament, ce a avut loc în acest week-end la Belgrad.

Pe lângă echipa noastră, au mai participat cluburile sârbești Zarkovo, Steaua Roșie și Partizan, slovenii de la Triglav, Helios Suns și Hidria, macedonenii de la Vardar Skopje și MZT Skopje, croații de la Stoja Pula, bulgarii de la Balkan Botevgrad, francezii de la Nimes, maghiarii de la PVSK Pecs și David Kornell, precum și compatrioții noștri de la Shooting Stars București.

Echipa noastră a fost distribuită în Grupa B, alături de Triglav, Zarkovo și PVSK. Iată rezultatele meciurilor echipei noastre în faza grupelor:

  • U-BT Cluj-Napoca - Zarkovo 37-21
  • U-BT Cluj-Napoca - PVSK 68-20
  • U-BT Cluj-Napoca - Triglav 53-57 (în overtime)

După faza grupelor, echipele au jucat pentru stabilirea clasamentului.

  • Vardar Skopje - U-BT Cluj-Napoca 34-39 (pentru locurile 5-8)
  • U-BT Cluj-Napoca - Balkan Botevgrad (pentru locurile 5-6) 38-48

Finala turneului s-a disputat între Steaua Roșie și Partizan. 

Comentarii