U-BT a bifat cea de-a doua victorie la Turneul Final al categoriei Under 14, pe care îl organizează în aceste zile la Sala Sporturilor ”Horia Demian”.

Sportivii noștri au învins fără drept de apel pe LPS Târgu Mureș, jocul fiind tranșat din primele minute.. 

  • LPS Târgu Mureș - U-BT Cluj-Napoca 40-102 (4-20, 14-25, 16-22, 6-35)
    Marcatori U-BT: Somăcescu 31 (9 rec., 4 p.d., 3 int.), Cupșa 26 (6 rec., 9 p.d., 4 int., 2 capace), Szentkuti 15 (6 rec., 1 int.), Bota 14 (2 rec., 3 p.d.), Nistor 11 (2 rec., 2 p.d., 1 int.), Boldan 10 (7 rec., 5 p.d., 2 int.), Văleanu 9 (3 rec., 1 int.), Boboș 6 (3 rec., 6 p.d.), Ciortea 6 (1 rec., 1 p.d., 1 int.), Moldovan-Trif 5 (6 rec., 1 p.d., 1 int.), Bodea 5 (3 rec., 1 int.), Georgescu 3 (1 rec., 1 p.d., 2 int., 1 capac).

Iată rezultatele zilei a doua:

  • Joi, 30 mai:
  • 10.00 CSS4 Lumina București - Dan Dacian București 33-88
  • 12.00 CSU Sibiu - Champions București-Craiova 88-79
  • 14.00 CN Aurel Vlaicu București - CS Otopeni 44-78
  • 16.00 LPS Târgu Mureș - U-BT Cluj-Napoca 40-102

CLASAMENT GRUPA 1

  • Turneul Final, Grupa 1
# Echipa P W L PTS
1 U-BT 1 Cluj U14 3 3 0 6
2 Dan Dacian București U14 3 2 1 5
3 C.S.Ș. 4 Lumina București U14 3 1 2 4
4 L.P.S. Târgu Mureș U14 3 0 3 3
Vezi detalii

CLASAMENT GRUPA 2

  • Turneul Final, Grupa 2
# Echipa P W L PTS
1 C.S. Otopeni U14 3 3 0 6
2 B.C. C.S.U. Sibiu U14 3 1 2 4
3 A.C.S. Champions București-Craiova U14 3 1 2 4
4 C.N. Aurel Vlaicu București U14 3 1 2 4
Vezi detalii

Iată rezultatele înregistrate în prima zi, miercuri, 29 mai:

  • 10.00 CS Otopeni - CSU Sibiu 93-43
  • 12.00 Champions București-Craiova - CN Aurel Vlaicu București 81-71
  • 14.00 Dan Dacian București - LPS Târgu Mureș 109-41
  • 16.00 U-BT Cluj-Napoca - CSS4 Lumina București 94-63

Iată programul meciurilor ce se vor disputa la Sala Sporturilor ”Horia Demian”:

  • Joi, 30 mai:
    • 10.00 CSS4 Lumina București - Dan Dacian București 33-88
    • 12.00 CSU Sibiu - Champions București-Craiova 88-79
    • 14.00 CN Aurel Vlaicu București - CS Otopeni 44-78
    • 16.00 LPS Târgu Mureș - U-BT Cluj-Napoca 40-102
       
  • Vineri, 31 mai: 
    • 10.00 CN Aurel Vlaicu București - CSU Sibiu LIVE AICI
    • 12.00 CS Otopeni - Champions București-Craiova LIVE AICI
    • 14.00 CSS4 Lumina București - LPS Târgu Mureș LIVE AICI
    • 16.00 Dan Dacian București - U-BT Cluj-Napoca LIVE AICI
       
  • Sâmbătă, 1 iunie:
    • 10.00 Loc 3 G1 - Loc 4 G2 (locurile 5-8)
    • 12.00 Loc 3 G2 - Loc 4 G1 (locurile 5-8)
    • 14.00 Loc 1 G2 - Loc 2 G1 (semifinală)
    • 16.00 Loc 1 G1 - Loc 2 G2 (semifinală)
       
  • Duminică, 2 iunie:
    • 10.00 Meci pentru locul 7
    • 12.00 Meci pentru locul 5
    • 14.00 Finala mică
    • 16.00 Finala