U-BT a ocupat locul secund la finalul Turneului Internațional de la Botevgrad, Bulgaria, competiție ce s-a desfășurat în acest week-end. Echipa noastră, compusă din sportivi Under 13 și Under 14, a câștigat trei meciuri și a pierdut unul, în compania gazdelor de la Balkan

Sportivii noștri, antrenați de Sergiu Popa, au jucat cu trei echipe bulgare, pe lângă gazdele de la Balkan fiind angrenate și Chavdar Troyan și Levski, dar și cu o formație din Serbia, respectiv Actavis

Iată rezultatele echipei noastre:

  • Actavis - U-BT Cluj-Napoca 60-71
  • U-BT Cluj-Napoca - Chavdar Troyan 86-63
  • U-BT Cluj-Napoca - Balkan 70-100
  • U-BT Cluj-Napoca - Levski 89-44

U-BT a deplasat la Botevgrad un lot format din sportivii Vlad Ciuhuță, Szentkuti Akos, Dani Mureșan, Dan Ciumbrudean, David Panțel și Matei Văleanu, toți din generația 2006 și Tudor Boboș, Bogdan Kispal, George Boldan, Rareș Nistor, Tudor Ciortea și Vladimir Georgescu, născuți 2005.