Echipa noastră de Under 14 a jucat în acest week-end in etapa a 8-a a Grupei C1 a Ligii Naționale, turneul găzduit la Târgu Mureș. Pe lângă amfitrionii de la LPS, în componența grupei pentru această etapă a intrat și LPS Bihorul CSM Oradea.

Echipa noastră a înregistrat două victorii, urmând să evolueze tot în cadrul Grupei C1 și în runda următoare. Iată rezultatele turneului:

  • 10.00 L.P.S. Bihorul C.S.M. Oradea - L.P.S. Târgu Mureș 57-73
  • 12.30 U-BT Cluj - L.P.S. Bihorul C.S.M. Oradea 100-32
  • 15.00 L.P.S. Târgu Mureș - U-BT Cluj 48-85

Etapa a 9-a este programată să se dispute în week-end-ul 2-3 martie. Echipa noastră de Under 14 este antrenată de Sergiu Popa, Horia Pascu și Andrei Bălan (preparator fizic). După jucarea a 12 etape, primele două clasate din grupele A1, B1, C1 și D1 se califică la Turneul Final.