Echipa noastră de Under 14 a înregistrat primul eșec în actuala stagiune a Campionatului Național în cadrul etapei a 5-a, la Craiova. U-BT, lipsită de aportul mai multor jucători, printre care Hanga și Somăcescu, cooptați la echipa de Under 15 pentru turneul EYBL din Cehia, nu a făcut față agresivității gazdelor și au cedat, după un meci echilibrat în cea mai mare parte a sa.  

Îngerii Băniei Craiova - U-BT Cluj-Napoca 65-54 (14-10, 12-19, 19-16, 20-9)

În cel de-al doilea meci al turneului, echipa noastră și-a respectat blazonul și a învins fără drept de apel pe Champions București-Craiova, după un joc controlat de la un capăt la celălalt. 

U-BT Cluj-Napoca - Champions București-Craiova 91-55 (23-10, 28-13, 16-21, 24-11)

Cel de-al treilea meci al etapei s-a încheiat, surprinzător, cu victoria celor de la Champions București-Craiova, scor 96-94!

În urma acestor rezultate, U-BT, antrenată de Sergiu Popa (antrenor principal), Horia Pascu (antrenor secund) și Andrei Bălan (preparator fizic), a câștigat grupa, iar în runda a 6-a va evolua tot în Grupa C1. 

Comentarii