U-BT, echipa noastră de Under 14 pregătită de Sergiu Popa (antrenor principal), Horia Pascu (antrenor secund) și Andrei Bălan (preparator fizic), va juca în cadrul rundei a 5-a a primei faze a Campionatului Național la Craiova. 

Sportivii noștri vor întâlni o mai veche cunoștință, echipa craioveană ID Îngerii Băniei, pe care a depășit-o în acest sezon în cadrul etapei a 3-a, scor 84-33. Celălalt adversar este ACS Champions București-Craiova, cu care sportivii noștri încă nu s-au întâlnit în acest sezon.

Etapa a 5-a este prevăzută să se dispute în 2 decembrie, în Sala Voința din Bănie, după următorul program:

  • 09.30 Îngerii Băniei - U-BT Cluj-Napoca
  • 15.00 U-BT Cluj-Napoca - ACS Champions București-Craiova

După disputarea a 12 etape, primele două clasate din grupele A1, B1, C1 și D1 se califică la Turneul Final. 

Comentarii