Campionatul Național Under 14 a debutat în week-end-ul trecut, însă echipele noastre încă nu au jucat niciun meci în competiția internă. Dacă pentru U-BT 1, antrenată de Mihai Racovițan, situația a fost generată de distribuirea în prima etapă într-o grupă cu o singură componentă, în cazul celei de-a doua echipe înscrise de clubul nostru a fost vorba de o amânare.

Astfel, U-BT 2 va juca meciurile din cadrul Grupei 14 sâmbătă, 5 octombrie, adversare fiind concitadina Viitorul și LPS Târgu Mureș.

Viitorul este clubul gazdă al acestui turneu, meciurile urmând să se desfășoare în sala de sport a Colegiului Tehnic ”Napoca”, din str. Taberei nr. 3, după următorul program:

  • 10.30 Viitorul Cluj-Napoca - LPS Târgu Mureș
  • 13.30 LPS Târgu Mureș - U-BT 2 Cluj-Napoca
  • 16.30 U-BT 2 Cluj-Napoca - Viitorul Cluj-Napoca