imagine articol

Două deplasări la rând pentru baschetbaliștii U16

După victoria de săptămâna trecută, echipa U16 a clubului nostru are parte de două meciuri dificile în acest sfârșit de săptămână. U-BT se va deplasa pe terenul celor de la CSȘ CSM Petrolul Ploiești.

 

Mai exact, echipa lui Sergiu Popa va juca la Sala Olimpia în dimineața zilei de sâmbătă, 23 martie 2024, cu începere de la ora 11:30. Apoi, echipa noastră se va deplasa duminică pe terenul echipei ABC Leii București. În acest caz, partida va demara la ora 14:30.

 

Practic, în acest weekend vom da peste cele mai bune două clasate ale campionatului U16. Clasamentul este condus de CSȘ CSM Petrolul Ploiești, cu un bilanț de 10 victorii din tot atâtea posibile. Pe poziția secundă se află ABC Leii București, cu 9 succese și 2 eșecuri.

 

U-BT ocupă locul 5, acumulând 5 rezultate positive și 6 înfrângeri. 

HAIDE "U"
0

Parteneri