Campionatul Național Under 16 a ajuns la cea de-a doua fază, respectiv Faza Semifinală. Echipa noastră, antrenată de Branko Cuic și Mihai Racovițan, ajutați de preparatorul fizic Andrei Bălan, s-a calificat în această fază în calitate de câștigătoare a Grupei 1, fiind neînvinsă în prima fază. 

În Faza Semifinală A, U-BT va evolua în Grupa A, alături de CSA Steaua București, CSU Știința București, CS SCM Timișoara, CSȘ Târgoviște și LPS Bihorul CSM Oradea. Programul poate fi consultat în secțiunea Program / Rezultate de pe site CLICK AICI.

Se va juca în sistem de etape săptămânale, tur-retur, iar prima etapă a programat o deplasare pentru sportivii noștri. U-BT va juca cu CSȘ Târgoviște sâmbătă, 26 ianuarie, cu începere de la ora 11, la sala CSȘ. Adversarii noștri s-au calificat de pe poziția a 3-a în Grupa 2.

Celelalte meciuri ale primei runde sunt LPS Bihorul CSM Oradea - CSA Steaua București și SCM Timișoara - CSU Știința București.

Comentarii