Clubul nostru a primit organizarea ultimului act al ediției 2018-2019 a Campionatului Național Under 16, respectiv Turneul Final 2A. 

În cadrul acestui turneu, ce se va disputa la BTarena în perioada 17-19 mai 2019, vor evolua primele patru clasate la Turneul Final 1A, ce s-a disputat săptămâna trecută la Focșani. Echipele sunt, în ordinea clasării, CSU Știința București, U-BT Cluj-Napoca, CSA Steaua București și LPS Focșani.

Turneul se va disputa sub formă de Final Four, în semifinale urmând să se întâlnească Știința București cu LPS Focșani și U-BT Cluj-Napoca cu CSA Steaua București. 

Echipa noastră, antrenată de Branko Cuic și Mihai Racovițan, ajutați de preparatorul fizic Andrei Bălan, a mai întâlnit echipa bucureșteană atât în Faza Semifinală (victorie în tur 92-58 și în retur 87-40), cât și la Turneul Final 1A (victorie 94-65).

Vom reveni cu programul jocurilor deîndată ce va fi stabilit. 

Comentarii