Echipa noastră de Under 16 antrenată de Horia Pascu a participat în acest week-end la un puternic turneu amical internațional în Muntenegru, la Budva.

Alături de clubul nostru, au mai participat echipele de club Real Madrid (Spania), Mornar Bar (Muntenegru), Zaza Pachulia (Georgia), Lokomotiv Kuban (Rusia), Mogren Budva (Muntenegru) și echipele naționale Under 16 ale Israelului și Muntenegrului. 

Baschetbaliștii noștri au fost repartizați în Grupa A, alături de Real Madrid, Mogren Budva (Muntenegru) și Zaza Pachulia (Georgia), pierzând toate cele trei meciurile din grupă. Dacă în confruntarea cu Real Madrid echipa noastră a fost depășită categoric, în celelalte două jocuri desprinderea adversarilor s-a întâmplat în ultimele momente ale jocului. 

Și în jocul pentru locurile 7-8, împotriva echipei naționale a țării gazdă, echipa noastră s-a văzut învinsă, încheind turneul pe ultimul loc. Turneul a fost câștigat de Real Madrid. 

Lotul de jucători care au făcut deplasarea: Dragoș Axinte, Mihai Cârcoană, Andrei Câmpean, Antoniu Crainic, Mihnea Divoiu, Luca Domocoș, Horia Dragoslav, Toma Lungoci, Cătălin Mariș, Horea Orban, Anton Rotaru, Tudor Todea. Antrenor principal: Horia Pascu. Kinetoterapeut: Vlad Mihăilă

Rezultatele complete ale turneului pot fi consultate AICI.

Comentarii