Sportivii noștri de la echipa de Under 18, pregătiți de Milorad Perovic, nu au avut emoții în meciul disputat sâmbătă pe teren propriu, cu CSO Voluntari.

U-BT a câștigat fără probleme, scor 70-46, bifând astfel al 8-lea succes din tot atâtea jocuri disputate în Faza Semifinală. Având în vedere că nici în fazele precedente sportivii noștri nu au înregistrat vreun eșec, consemnăm cea de-a 20-a victorie din acest sezon al Campionatului Național. 

În Faza Semifinală, baschetbaliștii noștri vor mai disputa două meciuri, în deplasare la CSU Ploiești și pe teren propriu cu CSU Sibiu, primul dintre ele fiind programat la finalul lunii martie și celălalt la jumătatea lui aprilie.

Revenind la meciul cu CSO Voluntari, acesta a contat pentru etapa a 6-a, în care se mai joacă partidele:

  • LPS Focșani - CSU Ploiești (duminică, 8 martie, ora 11.00), 
  • CSU Sibiu - CSS 4 București (duminică, 8 martie, ora 17.00)

Echipa noastră este matematic calificată la Turneul Final.