Echipa noastră de Under 18, antrenată de Răzvan Cenean, Mihai Racovițan și Andrei Bălan (preparator fizic), a încheiat prima fază a Campionatului Național fără înfrângere, după disputarea ultimelor jocuri găzduite chiar de clubul nostru. O parte dintre meciurile ultimei runde au fost disputate astăzi, în BTarena, sportivii noștri jucând cu Cetate Deva și LPS Târgu Mureș. 

  • Cetate Deva - U-BT Cluj-Napoca 19-104
  • U-BT Cluj-Napoca - LPS Târgu Mureș 132-30

Programul complet al turneului poate fi consultat la secțiunea Rezultate și Program a categoriei Under 18 (CLICK AICI).

Echipa noastră este neînvinsă după prima fază, calificându-se astfel în Faza Semifinală A, fiind câștigătoare a Grupei 1. Conform Regulamentului Specific al categoriei Under 18, în Faza Semifinală A se califică primele trei clasate din cele patru grupe. Așadar, alături de U-BT mai fac pasul în această grupă LPS Bihorul Oradea și CSȘ-CSM Sighetu Marmației. Din Grupa 2, adversarele noastre vor fi CSU Sibiu, CSȘ Târgoviște și CSȘ Mediaș

Faza Semifinală A se va juca în sistem de etape săptămânale, tur-retur, la Turneul Final calificându-se primele trei clasate. Prima etapă este programată în week-end-ul 19-20 ianuarie, iar echipa noastră se va deplasa la Mediaș. Returul se va încheia la finele lunii martie. 

Comentarii