Echipa noastră de Under 18, antrenată de Răzvan Cenean (antrenor principal), Mihai Racovițan (antrenor secund) și Andrei Bălan (preparator fizic), a încheiat turul primei faze a Campionatului Național dedicat categoriei fără înfrângere. De pe această poziție, U-BT va aborda returul, primul turneu disputându-se la Oradea. 

În cadrul acestui turneu, ce se va disputa în 17-18 noiembrie 2018, echipa noastră va juca trei partide, după cum urmează (orele de disputare nu au fost încă stabilite):

  • U-BT Cluj-Napoca - Valbon Arad
  • LPS Bihorul CSM Oradea - U-BT Cluj-Napoca
  • U-BT Cluj-Napoca - Viitorul Cluj-Napoca

Celelalte jocuri ce se vor juca la Oradea sunt:

  • Viitorul Cluj-Napoca - LPS Bihorul CSM Oradea
  • Valbon Arad - Viitorul Cluj-Napoca
  • LPS Bihorul CSM Oradea - Valbon Arad

Restul de meciuri ale Turneului 4 al Grupei 1 vor fi găzduite de CSȘ-CSM Sighetu Marmației. 

Sistemul competițional al categoriei cuprinde în această fază un număr de șase turnee, practic disputându-se meciuri tur-retur între toate componentele grupelor. Primele trei clasate se califică în Faza Semifinală A.

Comentarii