U18: Victorie la Sibiu, încheiem turul Fazei Semifinale pe primul loc

Sportivii echipei noastre de Under 18, pregătiți de Milorad Perovic, Răzvan Cenean și Alex Irimia, au jucat în deplasare la BC CSU Sibiu în cadrul etapei a 5-a a Fazei Semifinale, Grupa 1A.

U-BT a avut un meci complicat până la pauză, însă gazdele nu au mai făcut față în a doua repriză și au cedat complet.

BC CSU Sibiu - U-BT Cluj-Napoca 52-80 (14-19, 16-17, 11-27, 11-17)

Este cea de-a cincea victorie pentru U-BT în această fază a competiției, fiind singura echipă neînvinsă la jumătatea acesteia.

În cadrul aceleiași etape s-au mai jjucat meciurile CSO Voluntari - CSU Ploiești 53-68 și LPS Focșani - CSȘ 4 București 89-70. Returul Fazei Semifinale se dispută începând cu 8 martie, urmând ca la finele acestei faze, primele trei clasate să avanseze în Turneul Final 1A.